מבזקים

דובר צה"ל: חמאס זה רַעיון. מי שחושב שאפשר לְהַעֲלִים אותו – טוֹעֶה

דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי אמר אתמול ברֵיאָיוֹן בתִקְשוֹרֶת: "חמאס זה רַעיוֹן. מי שחושב שאפשר לְהַעֲלִים אותו – הוא טועֶה". עוד אמר: "מה שאפשר לעשות זה לְהַצְמִיחַ משהו אחר. הדֶרֶג המְדיני יַחליט. כדי להגיע למַצָב שרוצים לְהַחְליש את חמאס – זו הדרך. העניין שאפשר לְהַשְמִיד את חמאס ולְהַעֲלִים אותו – זה לִזְרוֹת חול בעֵינֵי הציבור".

בִּתְגובה פִּרְסְמה לִשְכַּת ראש הממשלה את ההודעה הבאה: "הקבינט המדיני ביטחוני הִגְדִיר כאחת ממַטְרות המלחמה את הַשְמָדַת היְכוֹלוֹת הצְבָאיות והשִלְטוֹניות של החמאס. צה"ל כמובן מְחוּיָב לכך". 

בִּתְגובה לתְגובת ראש הממשלה פִּרסם דובר צה"ל את ההודעה הבאה: "צה"ל מְחוּיָב לַהַשָׂגַת מַטְרות המלחמה כפי שהוּגְדְרו על ידי הקבינט, פועל כך לאורך כל המלחמה לילות כְּימים, וכך ימשיך. מְפַקְדֵי צה"ל ומשרתיו נלחמים בִּנְחישות ובְהַתְמָדָה להשמדת היְכולות הצְבאיות והתַשְתִית השִלטונית והאִרגונית של החמאס בעזה, מַטָרָה צְבָאית מוּבְהֶקֶת".

עוד נֶאֱמַר בהודעה: "דובר צה"ל הִתְיַיחֵס בדְבָרָיו לְהַשְמָדַת חמאס כאידיאולוגיה וכרַעיוֹן, והדברים נֶאֶמרו על ידו בְּאוֹפֶן בָּרוּר ומְפוֹרָש. כל טַעֲנה אחרת היא הוצָאַת הדְברים מֵהֶקְשֵרָם".