בעולם

אלברט בורלא הוא חֲתַן פְּרַס בְּרֵאשִית 2022

אלברט בורלא הוא חֲתַן פְּרַס בְּרֵאשִית 2022 אלברט בורלא (ויקיפדיה)
אלברט בורלא הוא חֲתַן פְּרַס בְּרֵאשִית 2022
חיסון בזְמַן שִׂיא 

קֶרֶן 'פְּרַס בְּרֵאשית' הִכְרִיזָה על ד"ר אלברט בורלא, יו"ר ומַנְכַּ"ל חֶברת פייזר, כחֲתַן 'פרס בראשית' לשנת 2022. 

פרס בראשית, שכּוּנָה 'הנובּל היהודי', הוא פרס שְנָתִי שנוֹעָד לְהַעֲלוֹת על נֵס אנשים יוצאים מן הכלל שהעֲרָכִים וההֶישֵגים שלהם מַעֲנִיקִים הַשְרָאָה לבנֵי הדוֹר הבא של העם היהודי. מִדֵי שנה נִבְחָרִים זוכים וזוכות על בְּסִיס הֶישֵׂגים מִקְצוֹעִיים חַסרֵי תַקְדִים, תְרוּמָתָם לאֱנוֹשוּת ומְחוּיָבוּתָם לעֲרָכִים יהודיים.
בורלא יהיה הזוכה התשיעי בפרס בראשית. ב-2021 זכה בפרס הבַּמַאי סטיבן ספילברג, ובשנת 2020 זכה בו לוֹחֵם זְכוּיוֹת האָדָם והמְדִינַאי נתן שרנסקי.
מנהיגות ומורשת

בורלא זָכָה בפְּרס בִּזְכוּת מַנְהִיגוּתוֹ ונְחִישוּתוֹ שהֵביאו לכך שהחיסון לקורונה פּוּתַח בזְמַן שִׂיא.

וַעדת הפרס צִייְנה גם את גַאֲוָותוֹ של ד"ר בורלא בזֶהוּתוֹ ובמוֹרַשְתוֹ היהודית, מְחוּיָבוּתוֹ לעֲרָכים יהודיים ותְמִיכָתו במדינת ישראל. בורלא ביקש מקֶרֶן פרס בראשית לְהַעֲנִיק את הפרס הכַּסְפִּי לְטוֹבַת זִיכְרוֹן השואה וחינוך בנושֵׂא, בְּדָגֵש על סיפורה הטרגי של הקְהילה היהודית ביוון.
נְשיא המדינה יצחק הרצוג יַעֲנִיק את הפרס לבורלא בטֶקֶס חֲגִיגִי הצָפוּי לְהֵיעָרֵך בירושלים ב-29 ביוני.
"מקבל את הפרס בעֲנָוָוה ובשם עֲמִיתַי"

אלברט בורלא הֵגִיב על הזְכִייָה: "אני מקבל את הפרס בעֲנָוָוה ובִשְמָם של עֲמִיתַיי בפייזר, שנַעֲנו לקְריאה הדְחוּפָה של ההיסטוריה בשנתיים האחרונות, ויחד הצלחנו לְשַנוֹת את מַהֲלַך גוֹרָלֵנו המְשוּתָף. גדלתי במשפחה יהודית שהֶאֱמִינה שכל אחד מאיתנו חזק רק כמו החיבּוּרים בקְהילה שלנו, ושכולנו מְצוּוִים משמיים לתִיקוּן עולָם. אני מְצַפֶּה בִכילְיוןֹ עֵינַיים לעלות לירושלים ולקבל את הכָּבוֹד הזה, שמְסַמֵל את ניצְחוֹן המַדָע ואת התִקְוָוה הגדולה לעתיד".

 

בתמונה:Albert Bourla, 2021, ע"י  World Economic Forum, תחת רישיון, (ויקיפדיה)