בארץ

קפה בלי טלפונים

קפה בלי טלפונים הצילום: ויקיפדיה

קפה בלי טלפונים

שמים את הטלפון בצד ומרוויחים

כולנו מכירים את הסיטואציה: אנחנו יושבים בבית קפה עם חבר או עם בן או בת הזוג ובזמן הפגישה או הבילוי המשותף כל אחד מאיתנו עסוק חלק גדול מהזמן בטלפון הנייד. מסביבנו אנחנו רואים זוגות או משפחות מתכנסים יחד ובמקום לדבר זה עם זה גולשים או מדברים בטלפון, ולפעמים בקולי קולות

אנחנו לא מפסיקים להתלונן על כך. אבל בואו נודה על האמת: זה לא רק 'הם', זה לא רק 'הילדים של היום'  – זה גם אנחנו. כולנו מכורים. אנחנו לא מצליחים להתנתק מהטלפון.

איזה רעיון!

בית הקפה הירושלמי 'תמול שלשום' יצא לאחרונה ביוזמה חדשה שמנסה להילחם בתופעה ולגרום ללקוחות לשבת ולדבר אלה עם אלה, בלי הפרעות.

כשהמלצר בבית הקפה מציע לסועדים תפריט, הוא מציע להם גם כלוב קטן לטלפון הסלולרי, שיהיה נעול כל זמן שהם בבית הקפה. הסועדים מקבלים את המפתח לכלוב רק עם הזמנת החשבון. כדי לעודד את הלקוחות להיפרד לשעה קלה ממכשיר הטלפון שלהם, בית הקפה נותן הנחה של 10% בחשבון למי ששם את הטלפון בכלוב. וכך הלקוחות מרוויחים כפליים. כְּדַאי – נכון?

בבית הקפה הירושלמי מקווים שהיוזמה תצליח. חלק מהבאים לבית הקפה מתלהבים מהרעיון. אחרים טוענים כי הם מְחכים לשיחה חשובה… 

בית הקפה 'תמול שלשום' נוסד ב-1994 בבניין מהמאה ה-19. המקום נקרא על שם ספרו של זוכה פרס נובל ש"י עגנון 'תמול שלשום'. יש בו לא רק אוכל אלא גם ספרייה ומתקיימים בו אירועי תרבות.

 

בתמונה: המשורר יהודה עמיחי קורא משיריו בתמול שלשום (ויקיפדיה)