בארץ

נשיאת העליון במכתב חריף לח"כ

נשיאת העליון במכתב חריף לח"כ אסתר חיות (ויקיפדיה)

נשיאת העליון במכתב חריף לח"כ

לתרום לאחדות בישראל ולא לזרוע פילוג והסתה

 

נשיאת בית המשפט העליון השופטת אסתר חיות שלחה מכתב חריף וגלוי לח"כ דוד אמסלם מהליכוד לאחר דבריו השבוע בכנסת. אמסלם אמר בין השאר: "מה שתתה הגברת חיות? במקום לכתוב קשקושי שטויות, תכתבי 'מר אמסלם אני לא סובלת אותך, לא סובלת את האמסלמים ולא את המכלופים".

וכך כתבה השופטת:

"שמעתי אתמול בצער את דברי הבלע שהשמעת מעל דוכן הכנסת כלפיי וכלפי חבריי השופטים ולא בפעם הראשונה.

רציתי לומר לך, דוד אמסלם – במעברה שבה נולדתי ובשיכון הצפוף שבו גדלתי היו הרבה אמסלמים, מכלופים, ביטנים ועורקבים לצד מוסקוביצ'ים, הרשקוביצים ורביצים.

כילדים, שיחקנו יחד בשכונה ולמדנו יחד בכיתה, והחברות שצמחה בינינו כילדים חיה ונושמת עד היום, כי בחרנו באהבת אדם ובכבוד לזולת. ככה חינכה אותי סבתי המנוחה שגידלה אותי ואלה הערכים שהולכים איתי לאורך כל הדרך.

התחלתי את דרכי כשופטת בבית המשפט לעניינים מקומיים בתל אביב לפני 32 שנים, וזהו תפקיד שבלעדי אותה אהבת אדם, כל אדם, לא ניתן למלא אותו באמונה.

אז לא, אין דבר רחוק יותר מן האמת מלומר עליי שאני לא סובלת את האמסלמים והמכלופים, ואני תוהה מנין כל הרעל והשנאה שמביאים אותך לומר דברים קשים כל-כך על אנשים שאתה בכלל לא מכיר.

וכן – אני בהחלט נהנית לשתות לפעמים כוסית של ערק טוב עם המשפחה והחברים, אבל אין לזה שום קשר לפסקי הדין שאני כותבת וכותבים חבריי. אלה נכתבים בדעה צלולה לחלוטין על פי הדין, וכמיטב היכולת והידע המשפטיים שלנו – רק זה".

בסיום מכתבה כותבת הנשיאה: 

"הגענו רחוק בחיים, אני ואתה – אני לבית המשפט העליון ואתה היית שר בישראל והיום חבר כנסת. אני מאמינה שמהמקום שאליו זכינו להגיע יש לנו – לי וגם לך – חובה לעשות טוב, לתרום לאחדות בישראל ולא לזרוע פילוג והסתה".

 

בתמונה: השופטת אסתר חיות, נשיאת בית המשפט העליון בישראל החל מ-26 באוקטובר 2017, ע"י הרשות השופטת, תחת רישיון