מבזקים

מהשבוע הבא: עוד הַגְבָּלות

קבינט הקורונה הֶחליט אתמול על הַרְחָבַת הגְבּלות מִתְוֵוה 'התו הירוק' ו'התו הסגול'.

התו הירוק:

התו הירוק יוּרְחַב הָחל מיום רביעי לכל עַנְפֵי המֶשֶק (לְמַעֵט קַניונים ומִסְחר) החל מגיל 3. הוא יָחוּל על כְּנָסים ותַעֲרוכות, בתי מלון, חַדְרֵי כושר וסטודיו, בריכות וקאנטרי, מוֹעֲדונים ומסיבות, מִסעדות, ברים, בתֵי קפה, מוסָדות להשְׂכָּלה גבוהה, אטרקציות תַיָירות, מוזאונים, סִפריות וביקור בבתי אבות.

הכניסה למְקומות אלה תִתאפשר אך ורק למְחוּסנָים, למַחְלימים או למְקבלֵי תוצָאה שְלילית לבְדיקת קורונה. התַקָנָה לא תָחול על תינוקות ופָעוֹטוֹת עד גיל 3. בני 3 עד 12 יוכלו להיכָּנס למקומות אלה אחרי שיַעַרְכו בדיקה לגִילוּי הנְגִיף. המדינה תְמַמֵן את הבדיקות. בני 12 ומעלה שלא חוּסנו או הֶחלימו, יִצְטָרְכו לשלם על הבדיקה.

התו הסגול:

במִסְגֶרֶת הרחבת התו הסגול, תהיה הַגְבָּלַת תְפוּסה בְּיַחַס של אדם אחד לכל שבעה מטרים.

אירועים המוניים ופרטיים:

באֵירועים הֲמוֹניים שאין בהם מְקומות יְשיבה מְסומָנים תהיה מִגְבֶּלֶת הִתקהלות: בחָלָל סגור יוכלו לִשְהוֹת עד 1,000 איש, ובחלל פתוח עד 5,000 איש.

באירועים עם מקומות ישיבה מסומנים לא תהיה הגבלה על מספר המִשתתפים, אוּלם הכניסה אֲלֵיהֶם תֵיעָשֶׂה בהֶתְאֵם לתו הירוק.
באירועים בבתים פְּרָטיים (שבהם לא חלים כללי התו הירוק) תִתאפשר כניסה של עד 50 בני אדם במקום סגור ושל עד 100 בני אדם במקום פתוח. 

התו הסגול המורחב יִיכָּנס לתוקְפּו ב-16 באוגוסט. התו הירוק המורחב וההגבלות על אירועים הֲמוניים ייכנסו לתוקף ב-18 באוגוסט.