חינוך

שיא במכירות לגו ב-2020

שיא במכירות לגו ב-2020 ערמת אבני לגו טיפוסיות ויקיפדיה

שיא בִּמכירות לגו ב-2020

אבני פלסטיק ומשחקים דיגיטליים

מכירות עֶרכות הלגו זינקו לשיא של כל הזמנים בשנה שעברה, השנה שבה ילדים רבים ברחבי העולם שהו שבועות וחודשים בבית בשל הסגרים, הבידודים והגבלות הקורונה.

נראה שחֶברת לגו, המוכרת לא רק עֲרָכוֹת פיזיות אלא גם אפליקציות משחקי וידאו, הייתה אחת החֲברות שנהנו מצמיחה מהירה בעת המשבר.

בחֶברה אומרים כי העלייה במְכירות וברְווחים הייתה בזכות ההשקעות שהשקיעו כבר לפני שנים בהעברה של יותר מכירות לרשת. לדבריהם, השנה האחרונה הראתה את החשיבות שיש לעסק שבנוי על יסודות דיגיטליים חזקים.

ענקית הצעצועים הדנית מתכוונת לגייס מאות מומחי מחשבים בבריטניה, דנמרק וסין כדי לפתח ולהרחיב את משחקיה הדיגיטליים ואת המכירות המקוונות שלה.

"בעוד שלִבְנַת הלגו תמיד תהיה לב ליבו של העסק, הילדים של היום גדלים בעולם דיגיטלי והם משלבים משחק מקוון ופיזי ללא מאמץ", אומרים בחברה.

 

מעץ לפלסטיק

לגו הוקמה על ידי נגר בדנמרק בשנת 1932. שם המותג נגזר משתי המילים הדניות LEG GODT שפירושן "שחק טוב". בהתחלה היו אבני המשחק עשויות מעץ. בהמשך, בגלל שריפה שהתרחשה בסדנה של הנגר ושרפה את כל המוצרים שהיו שם, החלה חברת לגו לייצר אבני משחק מפלסטיק. אבני הפלסטיק עמידות יותר ובטוחות יותר למשחק של ילדים. 

לרשת יש כיום 678 חנויות ברחבי העולם.

 

 

 

בצילום: ערמת אבני לגו טיפוסיות, ע"י Benjamin D. Esham / Wikimedia Commons, תחת רישיון