תרבות ואומנות

מוסיקה כחול לבן

מוסיקה כחול לבן הצילום: AVI OHAYON לע"מ

מוסיקה כחול לבן

סולידריות יִשְׂרְאֵלִית

מאות אוֹמנֵי ישראל שלחו מכתב לשר התַרְבּוּת חילי טרופר ולשר התִקְשוֹרֶת יועז הנדל, בבקשה לפעול לעִידוּד שִידוּר יְצירָה ישרְאלית ברדיו ובטלוויזיה. זאת במַטָרָה לְהַגְדִיל את התַמְלוּגִים השנתיים המועבָרים ליוצְרים, אומנים, מְבַצְעִים, נַגָנִים ושַׂחְקָנִים.

כמַחֲצִית מהתַמלוגים המְשוּלָמִים בישראל בשנה מְמוּצַעַת עוברים לידֵי יוצרים מחוּ"ל. האומנים הישרְאלים אומרים כי בשנה כזו, שבה תַעֲשִׂייַת התרבות והאומנות מוּשְבֶּתֶת, התַמלוגים עבור זְכוּיוֹת היוצְרים הם מְקוֹר הפַרְנָסָה היחיד של עשרות אלפֵי משפחות בישראל, ועל כן יש לְהַפְגִין סולידריות ולְקַדֵם שידור יצירה ישראלית. זה הזמן לְהַאֲזִין למוסיקה 'כחול לבן'.

האומנים מבקשים מהשרים לְהַקְצוֹת מַעַנקֵי מדינה לתחנות הרדיו שיותר מ-75 אחוזים מהמוסיקה שהן משמיעות הם יצירה ישראלית.

האומנים מבקשים גם לִיזוֹם הוֹפָעוֹת של אומנים ברדיו ובטלוויזיה כדי לאפשר לכמה שיותר אומנים ואנשי הֲפָקָה לְהִתְפַּרְנֵס.
את המכתב יָזְמָה הזמרת ירדנה ארזי. בין האומנים החתומים על המכתב: שלמה ארצי, גילה אלמגור, קובי אוז, אביב גפן, עדן בן זקן, הגבעטרון, יורם טהרלב, חנן יובל, עברי לידר, רבקה מיכאלי, בן-אל תבורי ורבים אחרים.

 

 

בתמונה: טקס חלוקת פרס אמ"ת לסופרים ואמנים, במעמד ראש הממשלה אהוד אולמרט בתאטרון ירושלים, ירושלים, 2007. בצילום: הופעה של הזמרת ירדנה ארזי. AVI OHAYON לע"מ