עוד נושאים על סדר היום

יום המשפחה

יום המשפחה

בישראל חוגגים את "יום המשפחה" ב- ל' בשבט,

היום השלושים בחודש שבט

אם תִראו ברחובות ילדים וְאָבוֹת עם זרי פרחים צִבעוניים בידיים וחִיוך על הפָּנים, ובחנויות תִראוּ בלונים ושוקולדים בצורת לֵב – תרגישו  ש"יום המשפחה" הגיע.

כשהחליטו בארץ לְצַייֵן את יום הָאֵם, כפי שנהוג גם במקומות אחרים בעולם, בָּחֲרוּ בתאריך ל' בשבט  –  יום  מוֹתָהּ של הנרייטה סֹאלד.

הנרייטה סאלד נולדה בבולטימור שבארצות הברית בשנת 1860. בשנת 1897 הצטרפה לתנועה הציונית ובשנת 1912 יִיסדה את "הדסה" – הסתדרות הנשים הציוניות בארצות הברית. בשנת 1920 עלתה ארצה. בישראל היא הקימה את בית הספר הראשון לאחיות בארץ ויָזמָה הקמת מַחלָקוֹת לְשֵירוּתִים סוציאליים בָּרָשוּיוֹת המקומיות.

עם עֲלִייַת הנאצים לשלטון החליטו בסוכנות היהודית לפעול למען הַעֲלָאַת ילדים יהודים ארצה והקימו את "עֲלִייַת הנוער". הנרייטה סאלד עמדה בראש 

"עליית הנוער" משנת 1933 עד מותה בשנת 1945.

אלפי ילדים זָכוּ לעלות לארץ במסגרת "עליית הנוער" וּלְהִיקָלֵט בָּהּ.

הנרייטה סאלד, שלא היו לה ילדים משלה, נֶחשֶבֶת ל"אֵם עליית הנוער".

שנים רבות חגגו בארץ את "יום האם". במשך הזמן, עִם השינויים בְּמַעֲמַד האישה וּבַחֲלוּקַת התפקידים במשפחה, הפך "יום האם", ל"יום המשפחה". מְצַייְנִים את יום המשפחה  בְּאֵירוּעִים למשפחה בגני הילדים ובבתי הספר. בכיתות רבות הילדים כותבים ומקשטים "מַתכּוֹן למשפחה מאושרת": קילוגרם אהבה, קילוגרם חיוך, אלף נשיקות וחיבוקים.

זהו מתכון שכדאי לכולם לנסות…

משפחות רבות חוגגות את יום המשפחה בפעילות משפחתית נעימה, וגם עם מתנות.

"יום המשפחה" חָל השנה ביום שישי, 31 בינואר. זה הזמן להכין או לקנות מתנה של אהבה לבני המשפחה!