תרבות ואומנות

חֲלֵב אֵם

חֲלֵב אֵם חלב אם (הצילום: שרית אזולאי)

חֲלֵב אֵם

יצירה חדשה בלהקת המחול הקיבוצית

להקת המחול הקיבוצית יוצאת בבְּכוֹרָה עולמית עם 'חלב אם' (Mother's Milk) –  יְצִירָה חדשה של רמי באר המנהל האוֹמנוּתִי של הלהקה.

היצירה מוּקְדֶשֶת להוריו של רמי שושה ומני באר – ז"ל  שהלכו לעולמם השנה.

סיפור חייהם של הוריו הוא סיפורו של דוֹר שלם – דור של נִיצוֹלֵי שוֹאׂה שעלו ארצה והֵקימו כאן יש מאין – משפחה, מדינה ובמקרה הזה גם קיבוץ.

שושה ומני באר, ניצולי שואה, נולדו בהונגריה ונפגשו ביוגוסלביה שבה עָסְקו בפעילות להַעֲלָאַת מַעפִּילִים לישראל. הם היו ממקימי קיבוץ געתון – מקום מִשְכנָהּ של להקת המחול הקיבוצית – כפר המחול הבינלאומי.

מני האב הקדיש חלק גדול מזמנו למוסיקה, ניגן בכינור ואף הִנְחִיל אהבה זו לילדיו שאתם הֵקִים את 'רביעיית באר'. הוא למד ארכיטקטורה בהונגריה ואחר כך בישראל והיה שוּתָף לבְּנִייָה ולתִכְנוּן של מבנים בקיבוץ ולתכנון ביה"ס למחול שהקימה בגעתון יהודית ארנון ז"ל – מְייַסֶדֶת להקת המחול הקיבוצית.

הבכורה החגיגית של 'חלב אם', תתקיים ביום ראשון 14 במאי בשעה 20:00 בהיכל אמנויות הבמה הרצליה.

ההכנסות מערב זה יוקדשו לפיתוח כפר המחול הבֵּינלאוּמי בקיבוץ געתון שבו מִתְקַייְמוֹת פעילויות מְגוּוָנוֹת: עבודה עם נוער במַצבֵי סִיכּוּן ועם נשים נִפגעות אַלִימוּת; מוֹפָעִים לבתי ספר מהמִגְזָר הערבי והיהודי ומפגשים בין הקְהִילוֹת סביב אֵירוּעֵי מחול; קורסי קיץ במחול; תכניות לקידום רקדנים מצטיינים מכל הארץ; תכנית "מסע-מחול"- 80 רקדנים מהעולם (במסגרת תכנית "מסע" של הסוכנות היהודית); סַדנאוֹת מחול למְגָמוֹת ומרכזי מחול; מופעי מחול לקהל הרחב וביקורים של קבוצות במרכז המבקרים של הלהקה.

 

בתמונות: יהודית ארנון, רמי באר (ויקיפדיה)