צבא וביטחון

הרמטכ"ל ביום ה-100 למלחמה:

הרמטכ"ל ביום ה-100 למלחמה: רב-אלוף הרצי הלוי (ויקיפדיה)

הרמטכ"ל ביום ה-100 למלחמה:

מלחמה צודקת וארוכה

הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי ערך אמש מסיבת עיתונאים שבה נשא דברים במלאת 100 ימים למלחמה.

וכך אמר, בין השאר:

אישרנו היום תוכניות לפיקוד הדרום להמשך הלחימה ולהגברת הלחץ הצבאי על החמאס, לחץ שיביא לפירוק החמאס ולהחזרת החטופים. הלחץ הזה, ורק הוא – הצליח להביא עד כה להשבתם של חטופות וחטופים רבים.

הזמן דוחק להשבת החטופים ואנחנו לא שוכחים לרגע ולא זונחים את המטרה הנעלה הזאת. כדי להביא לתוצאות ממשיות עלינו להמשיך ולפעול בשטח האויב, לא לאפשר ניסיונות סחיטה להפסקת אש שכפי הנראה לא יביאו לתוצאות ממשיות. עלינו להמשיך וללחוץ וזה בדיוק מה שאנחנו עושים.

הנהגת החמאס תולה תקוות בהפסקת הלחימה, והיא משוכנעת שהרגע הזה קרב. בשם מטרות כל כך צודקות אנחנו נחושים ומתמידים. המטרות הללו מורכבות לְהַשגה וייקחו זמן רב – אמרנו את זה מהרגע הראשון. לשם פירוק החמאס דרוש וגם הכרחי שיהיה לנו אורך רוח.

המילואים

כחלק מהתקדמות הלחימה, שחררנו חלק מכוחות המילואים, שהתגייסותם ראויה לכל שבח של המדינה כולה. אתם, אנשי המילואים היקרים, קבוצות מופת בחברה הישראלית. אנחנו נזדקק לכם כמובן גם בשנת 24'.

נעשה את זה תוך זמן היערכות מספק, לצד הוקרה ותגמול ראויים – לכם ולא פחות חשוב מכך למשפחותיכם, ששמרו לאורך כל התקופה הזו על הבית.

לחימה במספר זירות

אנחנו מנהלים לחימה במספר זירות במקביל, בעצימות משתנה. פועלים בכל מקום. לא תהיה חסינות למבקשים להרגנו: לא בעזה, לא ביהודה ושומרון וגם לא בזירות האחרות ברחבי המזרח התיכון.

חיזבאללה בחר לשמש כ-"מגן חמאס" בשליחות איראן, ואנחנו גובים ממנו על כך מחיר הולך וגדל. חיזבאללה עלול להפוך את כל מדינת לבנון לאזור לחימה, יהיה לכך מחיר כבד.

אנחנו ערוכים למלחמה גם היום, ומשפרים יכולותינו כל העת. אנחנו מחויבים לשינוי המצב הביטחוני, באופן כזה שיאפשר חזרה של התושבים בביטחון מוחלט לבתיהם – בצפון ובדרום.

ביהודה ושומרון, אנחנו פועלים מסביב לשעון ביישובים ובצירים. 

תחקירי אמת

תחקיר אמת הוא נשמת אפו של צבא. אנחנו מתחקרים כל הזמן. ככה זה בצה"ל, זו הדרך שלנו ללמוד ולהשתפר. 

אנחנו חייבים להתחיל ולהבין מה קרה, כדי להגן טוב יותר על תושבי העוטף ועל מנת שנדע להבטיח שהיום הזה לא יחזור על עצמו. על מנת שנדע להחזיר אותם לבתיהם בביטחון רב

מלחמה צודקת 

בימים אלה חשוב להזכיר, אנחנו נלחמים מלחמה צודקת מאין כמותה, מלחמה שאויב רצחני פתח בה, כאשר טבח באופן לא אנושי בחפים מפשע.

אנחנו נלחמים על זכותנו לחיות כאן בביטחון. צה"ל נלחם במקצועיות תוך שהוא פועל על-פי ערכיו ועל-פי עקרונות הדין הבין לאומי. צה"ל, על כל לוחמיו ומפקדיו, ממוקד כולו במטרות המלחמה; נמשיך להילחם עד להשגתן.

 

בתמונה: ראש המטה הכללי של צה"ל, רב-אלוף הרצי הלוי, ע"י דובר צה"ל, תחת רישיון