כלכלה וכספים

ב-2020 הישְׂרְאלים הִזמינו פחות חֲבילות מחו"ל

ב-2020 הישְׂרְאלים הִזמינו פחות חֲבילות מחו"ל הצילום: אופיס

ב-2020 הישראלים הִזמינו פחות חבילות מחו"ל

יותר קְניות ברֶשֶת בארץ

הקורונה הִגְדילה באוֹפֶן דְרמטי את הֶקֵפֵי הקְנייה ברֶשֶת. הסְגרים שהוּטְלו על המֶשֶק הישְׂרְאלי בתְקופת הקורונה יָצְרו צְמיחה אַדִירה בקְניות המְקוּוָנוֹת. רבים, שלא היו רגילים לקנות ברשת לפני הקורונה, נֶאֱלָצִים לעשות זאת עַתָה. ישְׂרְאלים רבים מְעִידִים שקנו בשנה האחרונה מאֲתָרִים ישְׂרְאליים יותר מֵאשר בעבר. עֲסָקִים קטנים וגדולים בנו אֲתָרִים לִקניות ברשת כדי להמשיך לְהִתְקַיֵים ולמכור גם בתְקוּפת הסגרים.

השֵירוּתים והמוּצָרים שהרבינו לקנות ברשת בתקופת הקורונה הם: בגדים ונעליים, מזון, משלוחי אוכל ממסעדות, מוּצְרי חַשְמָל, רְפואה, קוסמטיקה וטִיפּוּחַ, מִשְׂחָקִים וחומרי יְצירה ומוּצְרי ספורט.

 

פחות חֲבילות מחו"ל, יותר מהארץ

חֶברת דואר ישראל מְדַוַוחַת על יְרידה של 26.5% במספר החֲבִילות שהִזמינו הישְׂרְאלים מחוּ"ל בשנה שעברה. תושָבי ישראל הִזְמינו מחו"ל כ-50 מיליון חֲבילות ב-2020 לְעוּמַת כ-68 מיליון חבילות ב-2019. זו השנה הראשונה מִזֶה עָשׂוֹר שבה מספר החֲבילות נמוך בְּאוֹפֶן מַשְמָעוּתִי מהמספר בשנה קודמת. מספר החבילות ב-2020 דומֶה למספר החבילות ב-2016.

 

כשהחיים יַחְזְרו למַסְלוּלָם

אנחנו נמצאים בְּעִיצוּמָה של מַהְפֵּכָה דיגיטלית ושל שִינוּיִים בעולם השִיווּק הדיגיטלי. עסקים קטנים וגדולים יִתְקשו להצליח ויִתְקשו אפילו לִשְׂרוד אם לא יְאפשרו ללָקוֹחוֹתֵיהֶם לקנות מוצָרים ושֵירותים גם ברשת.

עדיין קשה לְנַבֵּא, אך סָבִיר לְהַנִיחַ שהתוֹפָעָה של קְניות ברשת תִימָשֵך ואולי אף תִתְרַחֵב גם כשהחיים יַחְזְרוּ לְמַסְלוּלָם