בארץ

לחיילים באהבה

לחיילים באהבה

לחיילים באהבה

בחזית ההתנדבות

 

ראיינה: ציפי מזר

נכון שכולנו צמאים לשמוע סיפורים מחממי לב בימים אלה?

הינה אחד כזה – אחד מתוך רבים.

בשבת האחרונה פגשנו סוף סוף את בן משפחתנו האהוב רס"ן א. שהגיע לחופשה קצרה בבית לאחר שבועות רבים בחזית עזה.

בין השאר, סיפר לנו א' בהתרגשות על החיבוק שהחיילים מקבלים מהאזרחים. על ההצפה של עוגות וסירים עמוסי כל טוב. ביקשתי ממנו שישלח לי תמונות מ'החזית של ההתנדבות' כדי לפרסם קצת טוב בחדשון.

למוחרת, בשעת ערב מאוחרת, בערב גשום וקר, טלפן אליי א'. בהתרגשות סיפר שהוא בתחנת רענון לחיילים אי שם בגבול עזה. "יש כאן משפחה מקסימה והמון מתנדבים שמפנקים את החיילים, ואפילו ילדה שחוגגת היום בת מצווה כאן. אני שולח לך תמונות. את חייבת לכתוב עליהם. איזה אנשים!!" אמר בהתלהבות.

"תשלח לי את מספר הטלפון של אחד האזרחים שאחראי לפעילות היפה הזו", ביקשתי. והוא שלח, כמובן: דניאל אורקין מרעננה.

בבוקר טלפנתי לדניאל. הצגתי לו את החדשון וביקשתי לשמוע על המיזם היפה של משפחתו.

דניאל עלה מאנגליה לפני כ-20 שנה. בת זוגו עלתה מדרום אפריקה. הם הורים ל-4.

 

כולם מתנדבים

דניאל שמח לספר לחדשון על המיזם של משפחתו:

"זו הייתה יוזמה של בן דודי אוריה אטיאס מנען. אוריה קרא לתחנת הרענון עמי-חי על שם אחיו עמיחי שנפטר לפני שנים אחדות ממחלה. כל עולמו של עמיחי היה נתינה.

אוריה פתח את תחנת הרענון ליד הגבול החל מהיום הרביעי למלחמה. אליו הצטרפו עוד ועוד בני משפחה וחברים מתנדבים מקהילות רבות.

בימים הראשונים הכנו במקום מאות המבורגרים לחיילים. 400 המבורגרים ביום. חיילים רבים עצרו לאכול את ההמבורגרים ובמקום נוצר עומס. צה"ל ביקש מאיתנו לשנות את המודל – כי התקהלות גדולה של חיילים מהווה סיכון ביטחוני. עברנו לסנדביצים. חלק מהם אנחנו מכינים במקומות שונים בארץ ומביאים אותם למקום. אנחנו מגישים כ-2000 סנדביצ'ים טריים מבוקר עד ערב.

אנחנו מגישים עוגות וקפה. בימים הקרים התחלנו להכין מרק חם.

הכנו מנות של מרק חם גם לחיילים שנמצאים בתוך הרצועה. חיילים שבאים לתחנה לפני הכניסה לעזה לוקחים את המנות ומכניסים אותן חמות לחבריהם הנמצאים בתוך הרצועה".

 

בת מצווה עם החיילים

דניאל המשיך לספר: "בתי נועה, שחגגה אתמול בת מצווה, החליטה לחגוג ביום זה עם החיילים במקום ללכת לבית הספר. היא באה איתי לעזור בהכנת טוסטים לחיילים. כששמעו החיילים שיש לה בת מצווה  – הם הרימו אותה על כיסא ושרו לה". "לא נשכח את היום הזה לעולם!", אמר, וסיכם: "מה שמדהים הוא שהם אומרים לנו תודה!".

אומרים שהצבא צועד על קיבתו.

על צה"ל, צבא העם, צריך לומר: הצבא צועד על אַהֲבָתו. אַהֲבַת העם.