חברה

האמוג'י – תִקְשוֹרֶת בלי מילים

האמוג'י – תִקְשוֹרֶת בלי מילים האמוג'י מתוך אופיס

האמוג'י – תִקְשוֹרֶת בלי מילים

צוחֵק, בּוכֶה, כּועֵס, מַסְכִּים, מְבָרֵך

האם ידעתם שב-17 ביולי חגגו בעולם את יום האמוג'י העולמי? אם ידעתם וגם אם לא – אפשר לְהניח שכל אחד ואחת מכם שלח ביום זה, כמו כולנו בכל יום בשנים האחרונות, אמוג'י כזה או אחר.

אכן, האמוג'י כבר מִזמן מַרְכִּיב חשוב ומַשְמָעוּתִי בתִקְשוֹרֶת שלנו עם קרובים ורחוקים.

מיפן לטלפון החכם

אמוג'י (ביפנית – חיבור של המילים: תְמונה או ציור + אות), ובעברית: סִמְלוֹֹן, הוא תמונה דיגיטלית קטנה או סֵמֶל שמְבַטֵא רַעיוֹן מְסויָם או רֶגֶש.

בתחילת דרכו היה האמוג'י מְכוּוָן בְּעִיקָר לבטא באֶמְצָעוּת הסְמלים את התַַרבות היפנית. עם הופָעַת הטלפונים החכמים הִשְתַדְרְגו סִמלֵי האמוג'י וכיום יש מִגְוָון רָחָב של אמוג'ים. הם מְשַמְשים גם בעולם הסלולר וגם ברְשָתוֹת החֶבְרָתִיוֹת.

בשנת 2016 הוסיפו אמוג'ים חַד מִינִיים ובני אדם בגוֹנֵי עור שונים, וזאת בְּשֶל בִיקוֹרֶת שנשמעה על שאין גִיווּן בצבעי העור של הדְמוּיוֹת.

למה אנחנו אוהבים להשתמש בהם?

האמוג'ים נְפוֹצִים כל כך כי הם מְמַלְאִים פונקציות תִקְשוֹרְתיות בְּסִיסִיוֹת וחִיוּנִיוֹת עבור בני האדם.

הם שָׂפָה תִקשורתית שִימוּשִית שאינה מִילוּלִית. הם דרך פופולרית עבור אנשים לְבַטֵא או להעביר את רִגְשותיהם בטקסט. אפשר להעביר בְּעֶזְרָתָם בקלות רְגָשוֹת ללא שימוש במילים. הם מְאַפשרים תִקְשוֹרת עם אנשים מתַרבויות שונות שאינם דוברים את שְׂפָתֵנו (אם כי ידוע כי גם בנושא התִקשורת באמצעות אמוג'ים יש כמובן הֶבְדֵלים בין-תרבותיים משמעותיים).

זאת ועוד: האמוג'ים משמשים כדי לְהַבְהִיר ולְדַיֵיק את משמעויות המילים הנאמרות. הם באים במקום סימנים לא מִילוּלִיים הקַיָימים בשיחה בין אנשים ואינם מופיעים בהודעה כתובה: שינויים באינטונציה של הדיבור, הַבָּעוֹת פָּנים, שְׂפַת גוף.

זה לא חדש…

הדוֹר שלנו לא הִמְצִיא את התִקשורת באֶמְצָעות סְמָלים גְרפיים. למעשה חזרנו לציורֵי המְעָרוֹת הקְדוּמִים.

קַיָימים יותר מ-3,000 אמוג'ים זְמִינִים כיום. נוסָפים להם עוד ועוד אמוג'ים חדשים.

בואו נוֹדֶה על האֱמֶת: לא תמיד אפשר להבין מהאמוג'י 'לְמה הִתְכַּוֵון המְשורֵר'… אבל אולי זה חֵלֶק מהעניין. מי אמר שצריכים או אפשר או כְּדאי לומר דברים בְּרוּרים או להבין הכול? אולי לא?…

מהם האמוג'ים הפופולריים ביותר בעולם?

האמוג'ים השְכִיחִים ביותר בעולם הם: הפנים המְחַיְיכוֹת עם אִגֶל זֵיעָה, אמוג'י של לב (בצבעים שונים), אמוג'י מְנַשֵק, פרחים, אמוג'י עם עֵינֵי לְבָבוֹת, פָּנים עם דְמָעוֹת של שמחה, אמוג'י מִתְגַלְגֵל על ​​הִרצפה מֵרוב צחוק, ועוד.

 

האמוג'י מתוך אופיס